Smartlook

Zde uvádíme Jaterní čistící kůru, která je určená k odplavení žlučníkových a jaterních kamenů, kamínků a tzv. bláta. Tento návod není z knihy Dr. Clarkové (Revoluce v léčení všech nemocí), ale je velmi podobný.


Jaterní kúru nikdy neprovádějte, pokud jste nemocní!


Doporučujeme též zjistit si, zda nemáte ve žlučníku kámen tak veliký, že by nemohl projít žlučovodem!
Použití tohoto návodu provádí každý na vlastní odpovědnost!


Játra čistíme na jaře. Nejvíce kaménků, písku, žluči… vypudí játra v den úplňku. 3-4 dny předtím provádíme přípravnou fázi (viz návod). Nejzazším termínem jaterní očisty je 10. den po úplňku. Játra je nutné očistit minimálně 4x ročně, neboť jaterní dráha má v lidském těle 4 ramena.

Má – li někdo veliké problémy s játry (jsou – li hodně namáhaná, zanesená), lze je čistit i v jiném ročním období, tedy častěji.


Očista žlučových cest a střev (podle MUDr. Jonáše)

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organismu. Jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater, mají dopad na celkové zdraví. Játra mají i trávicí funkci. Produkují okolo 1 – 1,5 litru žluči za den. Žluč je složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se žluč příliš zahustí, vznikají blátivé zátky až kaménky různého složení. Tyto nánosy zabraňují nejen kvalitnímu trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř se mohou skrývat různé mikroorganismy, např. salmonely, staphylokoky, streptokoky apod. Tyto nánosy také zabraňují správnému metabolismu cholesterolu. Z toho vyplývá, že pro zdravou funkci organismu je třeba jaterní žlučovody čistit. Před jaterní očistou doporučuji absolvovat střevní očistu hydrocolonem nebo klystýry a ledvinovou očistu pomocí léčivých bylin. Při jaterní očistě uvidíte, jak se tělo zbavuje mazlavé cholesterolové hmoty, různých kaménků i střevních koprolitů.

Ingredience:

   Magnesium sulfuricum (síran hořečnatý) nebo Glauberova hořká sůl (síran sodný) – 4 polévkové lžíce (kupuje se v lékárně)

   olivový olej – 2 dl

   čerstvá šťáva z růžového grapefruitu (1 velký nebo 2 malé) – 2 dl

   plastikové brčko

   (paní Clarková ještě doporučuje 4-8 tablet ornithinu, abyste usnuli a nedošlo k nejhorší noci ve vašem životě, viz její kniha Revoluce v lečení všech nemocí)

 


Pro jaterní kúru zvolte nejlépe sobotu, abyste v neděli mohli odpočívat. Den před jaterní kúrou přerušte ledvinovou kúru.
Čtvrtek
Nejezte tu
čná jídla, pouze vařené cereálie, ovoce, chléb a med (žádné máslo ani mléko). Brambory a zeleninu vařte pouze ve vodě. Vytvoří se tak větší tlak v játrech, jehož působením dojde k vytlačení více žlučových kaménků.Pátek
Do 14.00 pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoli množství, alespoň však jeden litr. Dobré je použít šťávu z čerstvých jablek.Mezi 14.00 až 18.00 NIC NEJEZTE ANI NEPIJTE. Pokud toto pravidlo porušíte, budete se cítit špatně. Připravte si hořkou sůl. Rozmíchejte 4 lžíce v 6 dl vody. Roztok uchovejte v lednici.V 18.00 vypijte první hrnek hořké soli (1,5 dl). Můžete přidat 1/8 lžičky vitaminu C pro zlepšení chuti. Sůl můžete zapít několika doušky čisté vody. Vyndejte z lednice olivový olej a grapefruit, aby se zahřály.Mezi 18.00 a 20.00 NIC NEJEZTE ANI NEPIJTE.V 21.45 nalijte 2 dl olivového oleje do půllitrové nádoby. Vymačkejte do jiného hrnku grapefruit a odstraňte dužinu vidličkou. Měli byste získat nejméně 2 dl šťávy. Šťávu přilijte do olivového oleje. Uzavřete nádobu víčkem a pořádně jí zatřepte. Můžete také vypít nejdřív olivový olej a pro zlepšení chuti ho zapít grapefruitovou šťávou. Nyní navštivte toaletu (jednou, nebo i víckrát, i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22.00 hodin). Dbejte však na to, abyste se zpozdili maximálně o 15 minut. Dále si připravte elektrickou dečku nebo termoláhev s horkou vodou.Ve 22.00 vypijte připravený nápoj z oleje a šťávy. Zkuste pít přes široké brčko, usnadní vám to polykání. Při pití pokud možno stůjte. Dávku vypijte do 5 minut.

Ihned si jděte lehnout. Pokud si nelehnete, mohli byste narušit celou čisticí kúru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Pod pravé žebro na jaterní krajinu si přiložte termoláhev nebo elektrickou dečku. Zkuste si představit, co se děje ve vašich játrech. Nejméně 20 minut zůstaňte v absolutním klidu. Ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují žlučovody. Díky hořké soli vám to nebude působit bolest.Sobota
Nevstávejte d
říve než v 6 hodin. Pokud je vám nevolno, počkejte s další dávkou hořké soli. Můžete si lehnout zpátky do postele.V 7.00 vypijte třetí dávku hořké soli.V 9.00 vypijte čtvrtou, poslední dávku soli a můžete se vrátit do postele, nebo být již ve svislé poloze – popocházejte.

Již od pátku doporučujeme mazat konečník čistou vazelínou. Kaménky, které opouštějí tělo, jsou doprovázeny množstvím žluči, která je při kontaktu s kůží agresivní. Dbejte zvýšené osobní hygieny.

O další dvě hodiny se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou. Za půl hodiny můžete jíst ovoce a za další hodinu můžete sníst běžné, i když lehké! jídlo. U večeře byste se již měli cítit zdraví.

Jak jste byli úspěšní?


Ráno počítejte s průjmem. Ve stolici jsou zelené kaménky, které jsou potvrzením, že se nejedná pouze o zbytky jídla. Stolice většinou klesne ke dnu, ale kaménky plavou na povrchu, neboť obsahují cholesterol. První kúra vám může pomoci na několik dnů, ale jak se budou zbylé kaménky posouvat dopředu, symptomy vašich problémů se můžou vrátit zpět. Jaterní kúru nikdy neprovádějte, pokud jste nemocní. Někdy jsou žlučovody plné krystalků cholesterolu, které se nezformovaly do kamenů. Vypadají jako smetí, plovoucí na povrchu vody v záchodové míse. Jejich zbarvení může být dohněda. Zbavení se těchto krystalků je stejně důležité jako zbavení se kamenů. Po jaterní kúře se můžete cítit jeden nebo dva dny nemocní, ale většinou je to v případě, kdy byla zanedbána ledvinová čistící kúra.

 

Kdo je online

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

VIDEO - ALTERNATIVA

Přihlášení