Topic-icon Chyby programu....

Více
7 roků 3 týdnů zpět #167 od Jetelina

Dobrý den,

Jako nový uživatel RZP, jsem narazil na několik problémů při ovládání programu.
Už samotný program není nijak zvlášť intuitivní, ale po čase se dá jím "prokousat". To může být jen můj subjektivní dojem, ale budu konkrétní.

1. NÁPOVĚDA - bývá dobrým zvykem, že funguje pod klávesou F1 jako samostatné menu. Udělat nápovědu jakési 3 obrázky, mimo samotný program, považuji přinejmenším za hodně provizorní řešení. Navíc jako poslední položka se zadává kontakt na autora programu !

2. VYHLEDÁVÁNÍ - v 99% programech ve Windows funguje podpora klávesnice, tzn. když v seznamu patogenů stisknu např. "c" tak se mi musí posunout na první patogen začínající na c - (CMV), když stisknu "R", tak musí naskočit patogen začínající r - "rakovina". Rolování kolečkem myši pokaždé, když něco hledám, 1500 položek je dost frustrující !

3. SCHRÁNKA - v poslední verzi programu (ver. 036). Není to špatný nápad, ale chtěl by dotáhnou do konce. Schránka je funkční jen v režimu: ON-LINE. Bylo by vhodné tuto vlastnost používat i v režimu FRAME. Přímo v přístroji je nějakých 300 pozic, které lze taktéž nastavit přes PC. Ovšem přestože už jednou tam celý seznam existuje a stačilo by jen kopírovat řádky, tak nezbývá nic jiného, než ručně otrocky to tam znovu zadávat!

4. RUČNÍ ZADÁVÁNÍ FREQVENCÍ - co ovšem považuji přímo za školáckou chybu je ruční úprava. Když zadám frq do položky "DO" celé číslo, např 350 Hz, tak po uložení se automaticky zobrazí 350,000. Tohle je v pořádku, ale když totéž zadám do položky "OD", tak se mi zobrazí po uložení 0,350. Abych docílil hodnoty 350, tak musím zadat: 350,000. teprve potom je vše v pořádku.

Doufám, že uvedené věci dostanou do těch správných (programátorských) rukou a nová verze programu uspokojí víc než jednoho "nespokojeného" uživatele.

Děkuji

Jetelina

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Vygenerováno za 1.000 sekund